Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bezpłatne warsztaty dla rodziców uczniów klas 1-6

17 września @ 08:00 - 26 września @ 16:30

Fundacja Akademii Nauki “Rozwiń Skrzydła” zaprasza rodziców uczniów klas 1-6 na bezpłatne warsztaty wspierające w procesie wychowania dzieci w wieku szkolnym.
1) Warsztat dla rodziców uczniów klas 1-6:
“Motywacja, koncentracja, organizacja – jak uczyć się bez bólu”
Małe dzieci naturalnie uczą się z otoczenia poprzez zabawę i obserwację. Moment pójścia do szkoły i podporządkowania schematom nauczania sprawia, że wiele dzieci traci przyrodzoną ciekawość, łatwość zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi na temat tego, jak funkcjonuje świat. Możesz pomóc Twojemu dziecku pozostać odkrywcą świata, zachować bogactwo wyobraźni i przyjąć postawę samorozwoju na całe życie. Dowiedz się, jak rozbudzać w dziecku pasje, dawać mu wybór zainteresowań zgodny z jego predyspozycjami, skąd wziąć narzędzia, aby dziecko umiało radzić sobie ze stresem szkolnym i czerpało radości z uczenia się.
W wieku 10-12 lat dzieci miewają naturalne trudności ze skupieniem uwagi i organizacją swojej pracy. To nic niezwykłego – w ich głowach następuje “przemeblowanie” konieczne do dalszego rozwoju organizmu. Często w tym wieku pojawiają się pierwsze symptomy kryzysu szkolnego – dzieci nie są już tak chętne do nauki, jak w klasach I-III, stają się krytyczne wobec sensu edukacji i samej szkoły, potrafią zrazić się do ciekawiącego je wcześniej przedmiotu szkolnego albo zastąpić książeczki i gry edukacyjne oglądaniem “shortów” w internecie i grami komputerowymi. Jak pomóc im przetrwać ten okres i nie stracić cennych zasobów, z którymi się urodziły, i zdolności do naturalnego uczenia się świata? Dowiedz się, co dzieje się z mózgiem i emocjami Twojego dziecka oraz jak możesz pomóc mu w prosty sposób zorganizować proces nauki, uczynić go bardziej efektywnym i wymagającym krótszego czasu oraz radość samorozwoju.
TERMIN: 26 września 2023r. godz. 16:30

ZAPISY:
Tel: 726 775 767
E-mail: SEKRETARIAT@TORUNAKN.PL

Szczegóły

Początek:
17 września @ 08:00
Koniec:
26 września @ 16:30
Skip to content